Mobilna rewolucja rynku gier losowych

rewolucja rynku gier losowych

Mobilna rewolucja objęła praktycznie cały szeroko pojęty sektor IT. Aktywny użytkownik sieci po prostu powinien mieć smartfon, na którym korzysta ze wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych. Tylko w ten sposób można nadążać za pędzącym pod względem technologicznym światem. Nie inaczej wygląda kwestia gier losowych. Wszystkie wysokiej klasy kasyna internetowe, jak IviBet, mają swoje wersje mobilne. 

Niektórzy stawiają na dedykowane aplikacje, a inni decydują na zoptymalizowaną wersję przeglądarkową. Każda opcja ma swoje zalety i wady, które zostały szczegółowo wyjaśnione w niniejszym artykule.

Dedykowana aplikacja mobilna: Czy nadal jest potrzebna?

Początku kasyn internetowych były bardzo burzliwe. Twórcy testowali różne możliwości, a technologia Internetu mobilnego oraz telefonów komórkowych raczkowała, jeśli spojrzeć na nią z dzisiejszej perspektywy. Standardowy telefon (jeszcze nie smartfon) umożliwiał otwieranie aplikacji mobilnych i przeglądanie Internetu, ale było to dalekie od tego, jak wygląda to na dzisiejszych wszechstronnych smartfonach. To właśnie wtedy zdecydowano się na tworzenie dedykowanych aplikacji mobilnych, które zapewniały szybkie i wygodne połączenie się z serwisem gier losowych.

Przeglądanie Internetu przez przeglądarkę było po prostu bardzo czasochłonne i męczące. Dlatego, jeżeli ktoś chciał wygodnie korzystać z usług kasyna internetowego, to musiał zainstalować dedykowaną aplikację mobilną.

Jednak kiedy wraz z pojawieniem się pierwszego iPhone’a (2007 rok) nadeszła era smartfonów sens korzystania z aplikacji mobilnej zaczął stopniowo maleć. Oczywiście, zanim rynek urządzeń mobilnych przystosował się do standardu „smartfonu”, minęło dobre kilka lat. Jednak dzisiaj już można z całą pewnością stwierdzić, że praktycznie każdy użytkownik telefonu ma urządzenie zdolne uruchamiać kasyno w przeglądarkowej wersji mobilnej. Ta z kolei często działa na tyle płynnie, że warto się zastanowić, czy instalowanie aplikacji mobilnej jest w ogóle potrzebne.  

Zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych wersja przeglądarkowa

rewolucja rynku gier losowych

Możliwość płynnego korzystania z przeglądarki internetowej z poziomu smartfonu, dosłownie wywróciła do góry nogami kwestię mobilnej gry. Obecnie kasyna coraz rzadziej sięgają po aplikację i skupiają się przede wszystkim na rozwoju swojej strony internetowej. W ten sposób mają pewność, że każdy będzie miał stały dostęp do portalu w pełnej funkcjonalności. Wystarczy po prostu uruchomić portal internetowy i zalogować się, a otrzyma się:

  • bibliotekę składającą się z kilku tysięcy zoptymalizowanych mobilnie gier,
  • możliwość korzystania z aktualnie dostępnych bonusów,
  • możliwość realizacji płatności mobilnych.

W ten sposób gracz w ogóle nie musi logować się na komputerze, bo zawsze ma pewność, że wersja na telefonie daje mu to samo i to coraz częściej już w znacznie przystępniejszej formie. W końcu znacznie wygodniejszą opcją jest uruchomienie ulubionej gry z poziomu telefonu w dowolnej chwili niż szukanie chwili na rozłożenie się z komputerem.

Dlatego to właśnie zoptymalizowana strona internetowa jest przyszłością grania mobilnego. Pozwala na korzystanie z pełnej i zawsze aktualnej wersji kasyna i to na coraz przystępniejszych urządzeniach mobilnych. Sama dostępność szybkiego łącza Internetu nie ma już większego znaczenia, bo większość Polski znajduje się w zasięgu szybkiego Internetu 4G i 5G, a to w zupełności wystarczy, żeby wyjąć urządzenie i zacząć zabawę przy ulubionej grze.

Podsumowanie: Co dalej z graniem na urządzeniach mobilnych?

rewolucja rynku gier losowych

Już dzisiaj wiadomo, że granie na urządzeniach mobilnych jest przyszłością branży i trudno wyobrazić sobie, żeby komputery miały wrócić do łask. Jedynym scenariuszem, kiedy mobilne granie może ustąpić klasycznemu, to kiedy powszechnie będzie stosowane rozwiązanie AR, na wzór tego, co w 2023 roku zaprezentowała firma Apple. Do tego czasu smartfony powinny bezwzględnie rządzić w tej kwestii.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *