Popularne gry i loterie liczbowe jako hazard

Popularne gry

Hazard towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Z jednej strony to słowo ma pejoratywny wydźwięk, a wszyscy „znawcy” wypowiadają się o nim głównie w sposób negatywny, powielając zdania, które zasłyszeli i innych. A co, gdyby powiedzieć im, że sami regularnie sięgają po hazard? Najprostszym sposobem udowodnienia innym, że większość dorosłych Polaków regularnie uprawia hazard, jest wyjaśnienie gier liczbowych. Jak ile okazuje, nie tylko popularne portale internetowe jak 20Bet oferują możliwość zabawy w tej formie…

Dowiedz się, dlaczego popularne w Polsce zakłady na loterie liczbowe niewiele różnią się od typowych zabaw oferowanych w kasynie internetowym.

Definicja gry losowej

Grą losową nazywamy produkt oferujący możliwość obstawienia zakładu na konkretny wynik za pieniądze. Warunkiem przedstawienia wyniku jest losowanie niezależne od wszystkich czynników zewnętrznych. W ten sposób każdy los ma taką samą szansę i nawet pojedyncze losowanie pozwala na trafienie najwyższej wygranej. Gry losowe są regulowane przez organy zewnętrzne, żeby gracz zawsze miał pewność, iż spełnione zostały wszystkie warunki losowości, zapewniające równe szanse dla każdego zakładu.

Dlaczego postawienie popularnego „Totka” to też hazard?

Popularne gry

Skoro już wiadomo, czym charakteryzują się gry losowe, warto to zestawić z grą na popularnej loterii liczbowej. Typowa rozgrywka prezentuje się następująco:

  1. Zainteresowany udaje się do kolektury i stawia zakład.
  2. Może sam wybrać liczby, na które chce postawić lub wybrać zakład wylosowany przez algorytm.
  3. Obstawia stały zakład w ciemno – nie wiadomo jak potoczy się rozgrywka.
  4. Oczekuje na losowanie wyznaczone na konkretną godzinę i datę.
  5. Maszyna losująca wybiera konkretne liczby, które umożliwiają wygraną.
  6. Gracz dopasowuje je ze swoim zakładem i w zależności od liczby pokrywających się wyników odbiera nagrodę.

Czy to coś komuś przypomina? Bardzo podobnie wygląda zabawa na popularnych automatach do gier.

Gracz obstawia zakład i nie wiedząc, jak potoczy się rozgrywka i uruchamia system losujący. Gra wyświetla wynik, a on (a raczej automat) dopasowuje go z tabelą wypłat i w zależności od stopnia dopasowania, odbiera nagrodę. Takich porównań można przedstawić bardzo wiele i zawsze pojawi się kilka wspólnych mianowników. To przede wszystkim zakład w ciemno, losowanie wyników i wypłata nagrody proporcjonalna do pokrycia z warunkiem wygranej.

Sprawa RTP

Popularne gry

Bardzo istotną kwestią, jeżeli chodzi o duże loterie liczbowe, jest ich RTP. Im wyższe potencjalne nagrody, tym ten wskaźnik jest mniej korzystny dla graczy. Każdy, kto kiedykolwiek brał udział w takim losowaniu, wie, że raczej rzadko udaje się cokolwiek wygrywać. Nic dziwnego, bo RTP dla dużych loterii liczbowych wynosi zaledwie około 50%. To absolutnie niedopuszczalna wartość, jeśli chodzi o kasyna. Średni RTP dla automatów oferowanych w popularnych dużych serwisach internetowych to około 95%.

Co to w ogóle oznacza? Że na loteriach wygrana jest bardzo rzadka i gracz, obstawiając zakład, powinien liczyć się z tym, że najprawdopodobniej mu się on nie zwróci. W loteriach pieniądze przypadają zwycięzcom, a Ci zdarzają się raz na kilka tysięcy losów za trafienie tzw. czwórki, piątki, czy szóstki.

Dlaczego gry kasynowe mają wyższy RTP? To kwestia intensywności rozgrywki i potencjalnych wygranych. Te gry wypłacają znacznie niższe nagrody, więc trafienia mogą być częste. W rzeczywistości większość zakładów się zwraca, z delikatnym przechyleniem wagi na stronę kasyna.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *